Międzynarodowość

Comarch ERP Altum powstał z myślą o rynku międzynarodowym i obecnie wdrażany jest m.in. w Niemczech, Francji i Danii. Dostosowany do specyfiki rynków zagranicznych umożliwia ścisłą integrację przy jednoczesnej otwartości na zewnętrzne rozwiązania.

System Comarch ERP Altum jest w pełni dostosowany do obsługi firm zagranicznych, uwzględnia specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej w różnych krajach.

Comarch ERP Altum pozwala m.in. na:

 • Dostosowanie rozwiązania do specyfiki niemal każdego rynku
  Dzięki zastosowaniu mechanizmu TrueAPI Comarch ERP Altum pozwala na kompletne dostosowanie systemu do potrzeb nie tylko branży czy firmy, ale również do specyfiki niemal każdego zagranicznego rynku. Umożliwia tworzenie rozszerzeń i dodatkowych rozwiązań, pozwala modyfikować standardowe funkcjonalności oraz dodawać nowe.
 • Dobór funkcji dla rynków zagranicznych
  Comarch ERP Altum posiada dedykowane rynkom francuskim i niemieckim funkcjonalności, które dostosowują go do specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej w tych krajach. Gwarantuje to sprawne wdrożenie systemu nawet w firmach o rozbudowanej, wielofirmowej strukturze.
 • Wielojęzyczność
  Comarch ERP Altum to platforma wielojęzyczna, przystosowana do specyfiki firm międzynarodowych. Jest dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i niemieckiej. Wybierając kraj, system automatycznie dostosuje parametry do specyfiki wybranego rynku ustawiając m.in. odpowiednie stawki podatkowe, język, walutę systemową czy metodę wyceny zapasów obowiązującą dla danego kraju.
 • Wielowalutowość
  Comarch ERP Altum obsługuje transakcje dokonywane w obcych walutach, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach kierujących swoje produkty na rynki zagraniczne. Umożliwia realizację i rozliczanie transakcji międzynarodowych oraz sprawne przeliczanie różnic kursowych. Dokumenty różnic kursowych tworzone się automatycznie i mogą być również automatycznie księgowane na odpowiednich kontach z wykorzystaniem schematów księgowych. Kursy walut są na bieżąco pobierane z Europejskiego Banku Centralnego.

Zapraszamy do kontaktu


W POLKAS łączymy naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie z Twoją wizją biznesu. Stwórz z nami rozwiązania informatyczne dopasowane do Twojej firmy. Czuj się bezpiecznie korzystając z unikalnego serwisu i fachowego doradztwa. Systemy Comarch w połączeniu ze wsparciem Ekspertów POLKAS to pewna perspektywa rozwoju i przewagi na rynku.