Internet rzeczy

Comarch beacon to urządzenie, które pozwala w sposób zautomatyzowany docierać ze spersonalizowanymi informacjami do odbiorców przy użyciu aplikacji mobilnej.

Comarch beacon - czyli mały nadajnik umieszczony np. w punkcie sprzedaży - to innowacyjne rozwiązanie, które zmienia sposób docierania do potencjalnych i obecnych Klientów. Wykorzystując technologię Bluetooth Smart, Comarch Beacon nieustannie wysyła sygnał radiowy. Odebranie tego sygnału przez aplikację mobilną na smartfonie klienta skutkuje wyświetleniem mu spersonalizowanej reklamy – z wybranym przez Ciebie komunikatem.

Beacon to miniaturowy bezprzewodowy nadajnik, którego nazwę i sposób działania zainspirowała latarnia morska. W promieniu kilkudziesięciu metrów rozsyła on unikalny sygnał. Gdy w zasięgu beacona znajdzie się urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją Wszystko, użytkownik otrzyma za jej pomocą informacje odnoszące się do konkretnego produktu, usługi czy miejsca. Znaczenie ma również odległość od beacona, która określa, jakie informacje pojawiają się na urządzeniu mobilnym. Informacje te mogą być tworzone i modyfikowane w dowolny sposób.

Klienci Comarch cenią sobie w tym rozwiązaniu przede wszystkim precyzyjność działań marketingowych, możliwość sprawdzania efektywności wybranych rabatów, wpływ na efektywne rozlokowanie towaru w sklepie/magazynie oraz fakt, że jest to kolejny kanał komunikacji z klientem.

Z kolei użytkownicy otrzymują za jego pomocą spersonalizowane oferty “tu i teraz”, wzbogacone o unikalne informacje o produkcie lub usłudze.

Zapraszamy do kontaktu


W POLKAS łączymy naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie z Twoją wizją biznesu. Stwórz z nami rozwiązania informatyczne dopasowane do Twojej firmy. Czuj się bezpiecznie korzystając z unikalnego serwisu i fachowego doradztwa. Systemy Comarch w połączeniu ze wsparciem Ekspertów POLKAS to pewna perspektywa rozwoju i przewagi na rynku.