Zmiany w archiwizatorze Comarchu.

Wakacje to okres wypoczynku, ale też czas zmian i porządków. Pozostając w tym duchu firma Comarch, krakowski potentat branży informatycznej, w pierwszych dniach lipca wprowadzi rebranding narzędzia do archiwizacji danych.

iBard24, bo o nim tu mowa, zmieni nazwę na Comarch IBARD i zyska kilka nowych funkcjonalności. Równocześnie ze zmianą marki wydana zostanie nowa wersja 4.1. Uruchomiona zostanie odnowiona odsłona strony internetowej, zawierająca już nowe logotypy i nową szatę graficzną. Odświeżony zostanie wygląd kafelków z listami plików, a przede wszystkim ten sam produkt, czyli Comarch IBARD zarówno w wersji desktopowej, jak i w aplikacji wyglądał będzie dokładnie tak samo. Jest to nowość, ponieważ do tej pory iBard24 w zależności od platformy nieco się od siebie różnił.

W kontekście IBARDA warto przypomnieć o tym, że wszyscy użytkownicy programu Comarch ERP Optima przez jeden rok mają do dyspozycji konto Comarch IBARD o pojemności 5 GB do wykorzystania na kopie bezpieczeństwa bazy danych systemu. Warunkiem skorzystania z tej opcji jest posiadanie aktualnej gwarancji na Optimę, jest to więc kolejny argument za tym, że warto raz do roku zadbać o zakup upgradu posiadanego oprogramowania.

Comarch IBARD jest uniwersalnym narzędziem pozwalającym nie tylko na wykonywanie automatycznych kopii bezpieczeństwa, ale również na przechowywanie dowolnych plików – dokumentów, zdjęć, filmów, prezentacji etc. Dzięki swojej wszechstronności ciężko jest wskazać konkretny segment klientów czy branżę, dla której polecamy to rozwiązanie. Doskonale sprawdza się ono zarówno w jednoosobowej firmie, gdzie baza danych i całe know-how trzymane jest na jednym poleasingowym laptopie, jak i w przedsiębiorstwie produkcyjnym, zapatrzonym w wydajny serwer z dyskami w RAIDzie, zamknięty w szafie rack z chłodzeniem i podłączony do zasilacza UPS.