Analizy BI i controlling w zarządzaniu produkcją

W czasach niepewności, a często wręcz niestabilności gospodarczej, każda firma stoi przed wyzwaniem, w jaki sposób zarządzać przedsiębiorstwem, by zminimalizować ryzyko strat i zachować konkurencyjność. Dotyczy to także firm produkcyjnych. Dużą pomocą stają się narzędzia analityczne i controllingowe, których potencjał wciąż nie jest w pełnym stopniu wykorzystywany. Dlatego Comarch, producent rozwiązań z zakresu ERP, Business Intelligence oraz IoT, przygotował e-book, skierowany w sposób szczególny do kadry zarządzającej przedsiębiorstwami produkcyjnymi.

Analiza i obróbka danych biznesowych odgrywa szczególną rolę w zarządzaniu oraz planowaniu działań rynkowych w każdej firmie. Odpowiednie zbieranie i przedstawianie danych, pozwalające na ich łatwą analizę, ma niemały wpływ na efektywność produkcji oraz zapewnienie jakości produktu. Ciągłe i wieloaspektowe ujęcie danych, ich integracja z wielu źródeł oraz bieżące przetwarzanie to klucz do wykorzystania szans na rozwój oraz dostrzeżenia pojawiających się zagrożeń ze strony rynku i reagowania na nie. Dzięki narzędziom z zakresu controllingu oraz analiz BI można m.in.

  • zwiększyć wydajność linii produkcyjnych
  • lepiej kontrolować przepływ materiałów, czas i koszt produkcji,
  • efektywniej zarządzać dostępnymi zasobami,
  • optymalizować stany magazynowe,
  • monitorować realizację planu produkcyjnego,
  • minimalizować straty oraz odpady,
  • szybciej dostrzegać i reagować na zmieniające się trendy i potrzeby rynkowe,
  • budować przewagę konkurencyjną.

W darmowym e-booku Comarch znaleźć można m.in. informacje o narzędziach controllingowych i sposobie ich wykorzystania, o kluczowych wskaźnikach efektywności, o wpływie aktualnej sytuacji gospodarczej na firmy produkcyjne, oraz omówienie wybranych zagadnień związanych z zarządzaniem produkcją. W e-booku oprócz teorii znajdują się także przykłady praktycznego, rzeczywistego wykorzystania rozwiązań Comarch BI w firmach produkcyjnych.

Dodatkowo każdy czytelnik e-booka otrzyma dostęp do nagrań z konferencji „Produkcja w dobrych rękach 2022”, z których do tej pory mogli korzystać tylko uczestnicy konferencji. Wszystkich zainteresowanych e-bookiem zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy wskażą, jak go pobrać.