Sprzedaż detaliczna w Unii Europejskiej jeszcze łatwiejsza

Pandemia Covid-19 diametralnie zmieniła nasze przyzwyczajenia i nawyki. Pozamykane sklepy stacjonarne i galerie handlowe spowodowały, że zakupy w dużej mierze przeniosły się do internetu. Rynek e-commerce przez ostatnie półtora roku zwiększył swoje obroty i dochody wielokrotnie i dotyczy to w zasadzie wszelkich artykułów i asortymentu.

Mimo, iż dzięki sprawnej akcji szczepień wirus wydaje się być w odwrocie, nowe przyzwyczajenia na pewno pozostaną z nami na dłużej. W związku z tym w celu ułatwienia sprzedaży detalicznej na terenie Unii Europejskiej 1 lipca 2021 r. wszedł w życie przepis, na mocy którego rozszerzeniu uległ katalog sprzedaży w sektorze B2C, które będą mogły być rozliczane przy użyciu łatwiejszej, przystępniejszej procedury VAT OSS, czyli One Stop Shop. Nie zmieni się jednak sposób opodatkowania VAT, do którego wykorzystywane będą musiałby być nadal lokalne stawki podatkowe.

Dla sprzedaży wysyłkowej ujednolicono próg na poziomie 10 000 Euro, warto przy tym zaznaczyć, że kraje członkowie Unii Europejskiej zgodziły się na zniesienie obowiązku rejestracji tylko na potrzeby VATu w różnych krajach członkowskich. Dodano za to nowe przepisy i obowiązki w zakresie sprzedaży pozaunijnej poprzez platformy e-commerce.

Do rozpoczęcia sprzedaży w internecie świetnie nadaje się gotowe narzędzie Comarchu, jakim jest Comarch ERP e-Sklep. Występuje on w trzech wersjach funkcjonalnych:

  • Standard,
  • Enterprise,
  • B2B

i służyć może zarówno do tradycyjnej sprzedaży detalicznej B2C on-line, jak również jako platforma Business to Business (B2B).

Po bliższe informacje zapraszamy do działu handlowego POLKAS, który jest do dyspozycji pod adresem e-mail erp@polkas.pl oraz telefonem 012 634 05 44.