Comarch utrzymuje wzrostową tendencję sprzedaży

Raport Computerworld TOP200 klasyfikuje firmy teleinformatyczne z szeroko pojętej branży IT. W zestawieniu za 2020 rok krakowski Comarch uplasował się w pierwszej dziesiątce w kategorii „Najwięksi dostawcy systemów ERP w 2020 roku”. Oprócz tego, jako jedyna firma spośród pierwszych dziesięciu zanotował dwucyfrowy wzrost sprzedaży! Co równie ważne, tendencja ta utrzymywała się także w pierwszym półroczu 2021 roku, kiedy to Comarch po raz pierwszy w swej historii wyprzedził SAPa! Za ich plecami uplasowali się tacy gracze jak IFS, Symfonia czy TETA.

Tak dobry wynik możliwy był do osiągnięcia między innymi dzięki zaangażowaniu dużych środków na badania i rozwój (R&D). Spośród firm ujętych w zestawieniu Comarch przeznacza na to największe środki. Oprócz tego sektora nacisk kładziony jest na zastosowanie sztucznej inteligencji, UX, rynek e-commerce oraz usługi chmurowe.

Z systemów w modelu usługowym zlokalizowanych w Comarch Data Center korzysta aktualnie ponad 28 000 firm! Zarząd Comarch od 20 lat inwestuje w ten model dostarczania oprogramowania, w efekcie czego każdy program z rodziny Comarch ERP możliwy jest do wynajmu jako Software as a Service. Sprzedaż chmury Comarch od stycznia do czerwca 2021 roku wzrosła aż o 40%. W tej kategorii w zestawieniu Computerworld Comarch zajął bezapelacyjne pierwsze miejsce! Wpływ na to miała z całą pewnością pandemia koronawirusa i coraz powszechniejsza praca zdalna, ale też rosnąca świadomość rynku w zakresie korzyści, jakie dzięki modelowi usługowemu w chmurze można osiągnąć.

Popularność e-commerce to na pewno „zasługa” pandemii i pozamykanych galerii handlowych i sklepów stacjonarnych. Niewiele wskazuje na to, aby ta tendencja miała się zmienić, szczególne że zaczynają już dominować pewne przyzwyczajenia konsumentów, które idą właśnie w kierunku e-commerce i zakupów w internecie. Warto więc wykorzystać ten trend.