Comarch ERP XL 2019.2 – nowa wersja już dostępna!

Gorący okres aktualizacji systemów ERP trwa! Comarch ERP Optima już zaktualizowana, teraz Comarch udostępnił nową wersją programu Comarch ERP XL 2019.2.

Oczywiście nowa wersja udostępnia funkcjonalności związane z obsługą PPK i PEF, gdyż są to główne zmiany w przepisach. Z nowych rozwiązań warto też zwrócić uwagę na możliwość współpracy z Comarch Retail POS. Na razie jest to funkcja w wersji beta, ale już na przełomie lipca i sierpnia planowane jest oddanie do użytku stabilnej wersji. Jest to ważna informacja dla tych, którzy prowadzą sprzedaż w oddziałach i potrzebują działania systemu również w przypadku braku połączenia online z centralą – końcówka POS daje taką możliwość i gwarantuje zachowanie spójności danych oraz automatyczną wymianę dokumentów z Comarch ERP XL.

W nowej wersji, podobnie jak w Optimie, umożliwiono bezpośrednią wymianę danych bankami mBank i Bank Millenium poprzez webservice. Dodano także możliwość wykonywania automatycznych kopii baz do chmury Comarch iBard bezpośrednio z systemu.

Spośród niemal 140 nowości w tej odsłonie systemu Comarch ERP XL trzeba wspomnieć także o:

  • usprawnieniu tworzenia technologii dla wyrobów złożonych,

  • nowych funkcjach do dodawania półproduktów z poziomu operacji i technologii,

  • nowych formularzach VAT-7(19), VAT-7K(19) oraz JPK_FA(2),

  • imporcie pozycji z arkusza kalkulacyjnego na korektę automatyczną,

  • ustalaniu typu daty ceny/promocji na zamówieniu w oparciu o kartę kontrahenta,

  • sumowaniu wartości zaznaczonych dokumentów handlowych.

To oczywiście tylko mała część zmian, które poprawiają działanie systemu i usprawniają pracę. W celu umówienia aktualizacji zapraszamy do kontaktu ze specjalistami POLKAS.