COMARCH ERP XL – wersja 2018.2 już dostępna!

Comarch zgodnie z zapowiedziami udostępnił nową wersję programu Comarch ERP XL. Mimo, że nie tak dawno pojawiła się wersja 2017.2, zmian i ulepszeń jest sporo.

Uzupełniono funkcjonalności dotyczące przepisów RODO i mechanizmu split payment. To dwa „gorące tematy” w ostatnim czasie, a Comarch zawsze w tej kwestii trzyma rękę na pulsie. Inne nowości związane z przepisami prawnymi, to nowe wzory deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz dostosowanie mechanizmu generowania podpisów cyfrowych w systemie, koniecznych m.in. do wysyłki plików JPK.

Spośród zmian systemowych najbardziej istotne i oczekiwane zmiany dotyczą m.in. rozwoju budżetów – wprowadzono graficzną prezentację wartości budżetu, wyliczanie wartości wiersza budżetu na podstawie innych wierszy, poprawiono ergonomię i komfort tworzenie planu budżetu dzięki wprowadzeniu kopiowania fragmentów budżetu, łączenia budżetów czy importu etapów z arkusza kalkulacyjnego. W tym obszarze dodano także definiowalne kolumny, automatyczne zawijanie wierszy i sumowanie wartości dla etapów.

W Produkcji i Kompletacji pojawiły się takie funkcjonalności jak:

  • automatyczne generowanie RW/PsW po zarejestrowaniu realizacji operacji produkcyjnej
  • nowe funkcje do uruchamiania realizacji (uruchom pozostałe, uruchom pozostałe bez edycji)
  • raport porównujący normę technologiczną, określoną dla materiałów i operacji z ich rzeczywistą rejestracją na dokumentach ZP
  • prezentację operacji i realizacji na liście ZP oraz postępu realizacji na harmonogramie operacji
  • automatyczną realizację zlecenia kompletacji z zamówienia sprzedaży

Nowa wersja Comarch ERP XL pozwala także na zbiorczą weryfikację statusów podatników w Portalu podatkowym Ministerstwa Finansów.

Dynamiczny rozwój systemu Comarch ERP XL sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw produkcyjnych sięga po właśnie to rozwiązanie. Obecnie z Comarch ERP XL korzysta już ponad 5500 przedsiębiorstw w Polsce! Jeżeli więc poszukują Państwo systemu produkcyjnego, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania.