Comarch ERP Optima w kolejnym klubie sportowym.

Oprogramowanie firmy Comarch napisane zostało z uwzględnieniem potrzeb możliwie najszerszej grupy klientów reprezentujących różne branże i profile działalności.

Niedawno pisaliśmy na naszych stronach internetowych o wdrożenia platformy Comarch ERP e-Sklep w klubie sportowym Cracovia, a dosłownie kilka dni temu inny klub, Lech Poznań poinformował o wdrożeniu oprogramowania tego samego producenta – Comarch ERP Optimy.

Wdrożenie w Lechu Poznań skupiło się przede wszystkim na takich obszarach, jak sprzedaż, detal, logistyka, magazyn oraz analizy business Intelligence. Sieć sklepów Lecha obejmuje 8 placówek. Punkt zlokalizowany na stadionie w trakcie trwania meczu, czyli w ciągu około dwóch godzin obsługuje nawet 1 000 klientów! W ciągu całego 2017 roku sieć zanotowała 90 000 operacji kasowych, co stanowiło 4% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Już po tych liczbach widać jak ważna jest szybka i bezawaryjna praca na systemie. Dodatkowym jego atutem jest dostęp do aktualnych analiz w czasie rzeczywistym. W oparciu o szereg wskaźników klub wprowadził modyfikacje w polityce marketingowej, które zaowocowały 70% wzrostem sprzedaży produktów casualowych (czyli opatrzone lekkim brandingiem klubowym).

Powyższe przykłady obrazują jak szybko zwraca się inwestycja w dobre narzędzie IT. Jednak wybór właściwego systemu ERP to połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi wdrożenie, dostosowanie narzędzia do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

POLKAS gwarantuje Państwu jedno i drugie, a nawet więcej! Jako niezależny dostawca IT dobieramy oprogramowanie korzystając z gamy rozwiązań trzech wiodących na polskim rynku producentów systemów ERP. Nasz dział wdrożeń dysponuje natomiast nie tylko wysokimi kompetencjami wdrożeniowymi, ale również w celu zapewnienia opieki nie tylko informatycznej, ale również merytorycznej nasi pracownicy są po kursach księgowych i kadrowych. Oprócz tego mamy na pokładzie własny dział programistów, którzy piszą dodatki, konwertery i integracje. Dostarczamy także kompleksową infrastrukturę oraz sieci.