Webinar pt. „Krajowy System e-Faktur w Twojej firmie”

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest Krajowy System e-Faktur. Jest on systemem teleinformatycznym służącym do wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Wykorzystywany jest on również do oznaczania faktur numerem identyfikującym przydzielonym przez sam system oraz weryfikowania zgodności faktur z określonym wzorem. Warto też zaznajomić się z terminem faktura ustrukturyzowana. Jest ona wystawiana i otrzymywana przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur za pomocą oprogramowania interfejsowego, w postaci elektronicznej i zgodnie z wzorem dokumentu elektronicznego.

Już wkrótce e-Faktura będzie obowiązkowym mechanizmem rozliczeń. Już teraz została uruchomiona platforma Krajowy System e-Faktur. Od stycznia 2022r. można z niej korzystać dobrowolnie, ale od 2023 roku ma to być już obowiązkowe. Mając to na uwadze warto już teraz dowiedzieć się, jak to wszystko będzie funkcjonować w gospodarce. Dobrą okazją na uzupełnienie tej wiedzy od profesjonalistów będzie webinar pt. „Krajowy System e-Faktur w Twojej firmie”, który odbędzie się 13 kwietnia 2022 roku.

Jeśli jesteście nim Państwo zainteresowani zapraszamy do kontaktu z firmą Polkas pod numerem kontaktowym 12 634 05 44 lub e-mail erp@polkas.pl. Podamy wtedy więcej szczegółów. Organizatorem webinaru jest firma informatyczna Comarch we współpracy z Kancelarią „Ożóg Tomczykowski”.

Program wydarzenia jest następujący:

  1. Krajowy System e-Faktur – regulacje prawne
  • Czym właściwie jest e-Faktura
  • Krajowy System e-Faktur – kogo obejmuje i jakie są zasady komunikacji
  • Fakultatywne i obligatoryjne korzystanie z KSeF
  • Samofakturowanie, uprawnieni do korzystania z wymiany e-Faktur
  1. Intuicyjne rozwiązania w Comarch ERP w zakresie komunikacji z KSeF
  2. Inne ważne zmiany w zakresie VAT
  3. Q&A – odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania