Comarch laureatem tegorocznej edycji raportu Computerworld Top 200

W ostatnim tygodniu czerwca ukazała się nowa, dwudziesta ósma już edycja raportu Computerworld TOP 200 na rok 2020. W pierwszej kolejności trafił on do dystrybucji elektronicznej, a 30 czerwca rozpoczęła się wysyłka edycji papierowej, która w tym roku liczy ponad 250 stron. Wydawcą raportu jest firma IDG Poland. Raport powstaje na podstawie ankiet, jakie online są wypełniane przez operatorów telekomunikacyjnych oraz firmy z branży IT.

Jednym z laureatów konkursu jest krakowski dostawca zaawansowanych rozwiązań informatycznych, firma Comarch S.A. Co prawda w pierwszej dziesiątce producentów systemów IT nie znalazł się żaden polski dostawca, ale Comarch uplasował się na wysokim miejscu 13, najwyżej spośród polskich firm. Kolejne jest Asseco Poland na miejscu 20, a kryterium jest tutaj przychód w roku 2019 (odpowiednio 943,3 mln zł i 805,5 mln zł).

Comarch wygrał rywalizację wśród dostawców usług w modelu cloud computing oraz dla sektora telekomunikacyjnego. Drugie miejsce przypadło mu między innymi w kategoriach dostawcy rozwiązań informatycznych dla handlu, przemysłu, produkcji i sektora budowlanego, firmy z największymi nakładami na badania i rozwój (research and development, w skrócie R&D), największego dostawcy usług serwisowych czy firmy informatycznej zatrudniającej najwięcej specjalistów. Trzecie miejsce przypadło Comarchowi jako dostawcy systemów ERP oraz dla sektora MŚP, firmy z największym wzrostem zatrudnienia, eksportera rozwiązań informatycznych oraz dostawcy mobilnych aplikacji na smartfony.

Oprócz Comarch S.A. wyróżnione zostały również dwie spółki wchodzące w skład tej samej grupy kapitałowej: Comarch Polska S.A. i Comarch Healthcare.