Comarch OCR w wersji beta już udostępniony do testów.

Systemy OCR pozwalają na optyczne rozpoznawanie tekstów z zeskanowanych stron dokumentów i plików. Termin ten wszedł do mowy potocznej, wywodzi się z języka angielskiego od słów Optical Character Recognition (czyli w skrócie OCR).

Do tej pory systemy OCR stanowiły osobne programy, które trzeba było najpierw zakupić, a następnie zintegrować z używanym w firmie systemem ERP. Na początku tego roku firma Comarch oddała swoim klientom do testów własny, autorski program OCR, w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Comarch ERP.

26 stycznia 2019 wszyscy abonenci pracujący na Optimie w chmurze mogą uczestniczyć w beta testach tego rozwiązania, a 31 stycznia zostało ono udostępnione użytkownikom wersji stacjonarnej. Dotyczy to wersji 2019.2 Optimy. W wersji stacjonarnej po kliknięciu w przycisk „OCR” trzeba najpierw zaakceptować regulamin, użytkownicy pracujący w modelu ASP nie muszą tego robić, ponieważ stosowną umowę zawrzeć musieli już wcześniej.

Zachęcamy Państwa do testowania nowej funkcjonalności modułu oraz do przesyłania uwag. Oczywiście dostęp do tej funkcjonalności wymaga posiadania aktywnej gwarancji na program. Klienci, którzy to zaniedbali mogą odnowić gwarancję za kwotę równą 40% wartości posiadanej instalacji Optimy. Oprócz możliwości korzystania z OCRa zyskają również dostęp do ukazujących się aktualizacji przez okres 12 miesięcy, a po tym czasie odnowienie gwarancji w terminie będzie o połowę tańsze i kosztować będzie tylko 20% zamiast 40% wartości Optimy.

W razie pytań Dział Handlowy ERP POLKAS jest do Państwa dyspozycji pod adresem erp@polkas.pl oraz telefonem 012 634 05 44.