Nowy sposób pracy na Optimie w wersji chmurowej

Korzystanie z oprogramowania w modelu usługowym niesie ze sobą szereg korzyści, ale też pewne ograniczenia. Wśród głównych warto wymienić to, że nie jest się właścicielem licencji, brak jest możliwości dopisywania dodatków, a użytkownik nie ma wpływu na szybkość i wydajność pracy na programie.

Receptą na część tych bolączek jest program Comarch ERP Optima w wersji Enterprise. Jest to elastyczny model chmurowy, funkcjonujący w wydzielonym na potrzeby danej firmy środowisku wirtualnym i dający jej dostęp do infrastruktury, możliwość pełnej konfiguracji, dopisywania dodatków, integracji etc. Miesięczny abonament zawiera odnowienie gwarancji, jednak w odróżnieniu od klasycznej chmury, tutaj aktualizacji nie przeprowadza z automatu Comarch, tylko robi to klient lub Partner, w uzgodnionym terminie. Między innymi dlatego wersja Enterprise funkcjonuje jako tzw. „chmura prywatna”. Ciągłość pracy gwarantuje jednak Comarch, podobnie jak kopie bezpieczeństwa środowiska czy asystę telefoniczną i mailową (tak zwany upgrade premium, który w stacjonarnej wersji Optimy jest dodatkowo płatny, miesięcznie lub rocznie). Główną przewagą nad chmurą w wersji Standard jest pełny dostęp do API w wersji Enterprise.

Ma to oczywiście wpływ na cenę usługi. O szczegółach chętnie Państwa poinformujemy, a także doradzimy optymalny model korzystania z systemu i przygotujemy ofertę. Zapraszamy do kontaktu via mail: erp@polkas.pl lub telefonicznego na numer: 012 634 05 44.