Comarch kończy wsparcie SQL Server 2008 i Windows Server 2008

Comarch przypomina, że 31 grudnia 2018 roku to ostatni dzień świadczenia wsparcia SQL Server 2008/2008 R2 i Windows Server 2008/2008 R2 dla rozwiązań ERP. Po tym terminie programy dla firm Comarch nie będą testowane na powyższych systemach i serwerach. Wiąże się to z planami Microsoft, który również zaprzestaje wydawania poprawek dla tych systemów.

Co to oznacza?

Jest to przede wszystkim kwestia wydajności systemu i bezpieczeństwa danych – informacje, które są przechowywane w bazach danych opartych o te systemy, staną się znacznie bardziej podatne na zagrożenia. Dlatego wszystkim użytkownikom, którzy wybrali zintegrowany system informatyczny Comarch zalecamy przejście na wyższą wersję SQL Server i Windows Server.

Którą wersję wybrać?

Wiadomo, że najlepszym wyborem będzie najnowsza wersja SQL Server i Windows Server – mają one najlepsze funkcjonalności i parametry, i zapewne będą najdłużej wspierane. Tym niemniej każda wersja powyżej 2008 i 2008 R2 będzie bezpieczniejsza i bardziej wydajna.

Jak to zrobić?

Upgrade SQL Server i Windows Server najlepiej powierzyć specjalistom. Trzeba bowiem dokonać migracji baz danych systemów Comarch ERP Optima czy Comarch ERP XL (dawniej system CDN XL) do nowych wersji systemów. Specjaliści POLKAS oczywiście zapewnią w tym profesjonalną pomoc, dbając o to, by dany system klasy ERP przeszedł ten proces „bezboleśnie”.